Śp. Stanisława Dunin Sulgostowska
(Mama Włodzimierza i Mirosława)

W głębokim smutkiem zawiadamiam, że w dniu 21.11.2017 r. po ciężkiej chorobie zmarła
Członkini Naszego Stowarzyszenia Śp. Stanisława Dunin Sulgostowska, Mama Włodzimierza i Mirosława. Pogrzeb odbył się w dniu 24.11.2017 r. w Ostródzie.

Sulgostowska/MamaWlodka-mloda MamaWlodka-starsza

 

Informacja o XXV Zjazd Stowarzyszenia Członków Rodu Duninów

15 - 18 czerwca 2017 r. Zbożenna - Skrzynno

 

Zdjecie zbiorowe

Zdjęcie zbiorowe

 

Koncert

Gminny Ośrodek Kultury w Wieniawie. Koncert w wykonaniu Duninów i Przyjaciół Rodu

Tablica pamiatkowa

Tablica pamiątkowa na ścianach zewnętrznych kościoła w Skrzynnej

Przeciacie wstegi

Studzianki Pancerne. Otwarcie, przecięcie wstęgi

Zwiedzanie wystawy

Zwiedzanie wystawy pt. Ród Duninów w Historii Polski

Gratulacje wygrania

Gratulacje wygrania wyborów przez Cezarego Dunin Muglera składane przez dotychczasowe Kanclerz p. Bożydara Dunin - Kozickiego

Msza koscielna

Msza w kościele pw, Św. Szczepana. Kanclerz Bożydar Dunin - Kozicki składa podziękowanie za uroczystą odprawę mszy

 

XXV - Jubileuszowy Zjazd Stowarzyszenia Członków Rodu Duninów odbył się w Dworze Zbożenna k/Skrzynna w dniach 15 - 18 czerwca 2017 r.

Uczestniczyło ponad 60 osób, z Polski i Europy (Rosja, Bośnia i Hercegowina, Ukraina, Anglia, Szkocja, Niemcy).
Z okazji jubileuszu wszystkim uczestnikom Zjazdu wręczone zostały okazjonalne naklejki z herbem Stowarzyszenia, przypinki metalowe z herbem i napisem 25 - lat oraz znaczki 3D z herbem z możliwością wpinania.
W pierwszym dniu, wysłuchaliśmy wspaniały koncert solistki chóru Canto z Przysuchy Pani Katarzyny Bochyńskiej – Wojdyło.

Drugi dzień to wyjazd do Studzianek Pancernych, gdzie w sierpniu 1944 roku odbyła się bitwa Wojska Polskiego z siłami niemieckimi. Po drodze odwiedziliśmy miejscowości (Owadów - Bartodzieje - Leżenice - Głowaczów - Ryczywół), które na przełomie XV/XVI wieku stanowiły własność Duninów. Aktualnie w tych miejscowościach nie odnaleziono materialnych pamiątek związanych z naszym Rodem.

W Studziankach Pancernych, mieszka członek Stowarzyszenia Paweł Bryś z Duninów - Bartodziejskich, który jest założycielem Muzeum Oręża Polskiego im. 1 Brygady Pancernej im. Bohatera Westerplatte i jego kustoszem. Udostępnił nam salę nazwaną "Ród Duninów w Historii Polski". Zgromadzone zostały tam dokumenty i pamiątki po naszych przodkach oraz z 25 letniej działalności Stowarzyszenia. W dniu 16 czerwca 2017 roku zostało uroczyście otwarte Muzeum Rodu Duninów i poświęcone przez ks. dr Henryka Kołodziejczyka.

Po obejrzeniu ekspozycji obu muzeów, obradowała Kapituła Stowarzyszenia Rodu Duninów, która omawiała procedurę wyboru nowego Kanclerza oraz opinie na temat ewentualnych kandydatów. Nowy Kanclerz, który wybrany zostałby przez Kapitułę na XXV Zjeździe pełniłby rolę Kanclerza do następnego XXVI Zjazdu, na którym odbędą się, zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia, ostateczne wybory na funkcję Kanclerza Stowarzyszenia Członków Rodu Duninów.

Trzeciego dnia w Zbożennej, na posiedzeniu Kapituły odbyły się wybory. Zgłoszonych zostało dwóch kandydatów:
Pan Paweł Bryś z Duninów - Bartodziejskich,
Pan Cezary Dunin Mugler.

Wybory były bardzo emocjonalne. Jednym głosem wygrał Pan Cezary Dunin Mugler.

Ostatni, czwarty dzień miał swój punkt kulminacyjny w Skrzynnie gdzie w kościele pw. Św. Szczepana odbyła się msza celebrowana przez ks. dr Henryka Kołodziejczyka oraz koncert Maryjny zamykający jubileuszowy Zjazd. Na organach śpiewakom akompaniował Wiktor Brzuchacz. Po mszy złożono kwiaty pod tablicami przypominającymi o nadaniu w XIII w. Ziemi Skrzyńskiej Rodowi Duninów.

To jest skrócona wersja opisu zjazdu. Aby przeczytać pełną wersje prosimy kliknąc tutaj.